MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI" MESAJI

"23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI" MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında aziz milletimizin egemenliği eline aldığı, vatanına sahip çıktığı bir dönüm noktasını ifade etmektedir. Bu gün, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerinin atıldığı önemli bir gün, diğer taraftan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için büyük bir bayramdır.

Bu anlamlı günü çocuklara bir bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

Sevgili Çocuklar; Ülkemizin geleceği, milletimizin en değerli varlığı olan sizler, barışın, birliğin, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesi olacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerine ulaşmasında belirleyici rol oynayacaksınız. Hepinizi çok seviyor ve sizlere çok güveniyorum. Sizlerin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

                                Hüseyin ŞEN

                               Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.