MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUBEM&BİLSEM 23 NİSAN ÇOCUKLARLA EL ELE: STEM BİLİM ŞENLİĞİ

MUBEM&BİLSEM 23 NİSAN ÇOCUKLARLA EL ELE: STEM BİLİM ŞENLİĞİ

MUBEM & BİLSEM 23 Nisan Çocuklarla el ele: STEM Bilişim Şenliği Valimiz Sayın Amir ÇİÇEK ve değerli protokol üyelerinin katılımları ile başlamıştır.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilim Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (MUBEM) Müdürü Prof. Dr. Ayşe Oğuz Ünver ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Sayın Bekir Cevizci yürütücülüğünde 23 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilen ÇOCUKLARLA EL ELE: STEM BİLİM ŞENLİĞİ’NE etkinliği dünyada kabul gören fen, teknoloji, mühendislik ve matematiği merkeze alarak hazırlanan etkinlikler ve atölyeler ile çocuklar ve bilim severler ile buluştular.

Halka açık bir ortamda gerçekleştirilecek şenlikte üç boyutlu tasarımlardan, uzay bilimine, ileri teknolojiden doğa bilimlerine sekiz farklı temada hazırlanan sergiler yer alıyor. Sergilerde MSKÜ Eğitim Fakültesinde öğrenim gören 3. ve 4. sınıf Fen Bilgisi Eğitimi öğretmen adayları, MSKÜ Muğla Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencileri, BİLSEM öğretmenleri ve BİLSEM ortaokul öğrencileri görev aldı.

 

Etkinlikte dokuz farklı atölye bulundu. Atölyelerde katılımcılar farklı tür roket tasarımlarından origamiye, sanal gerçeklikten holografiye pek çok alanda ürünler ortaya koydular. Etkinlik süresince belirli aralıklar ile prototip roketlerin fırlatacağı şenlik Muğla Rüya Park AVM’de akşam saatlerine kadar sürdü. Bilimin dokunma, hissetme, keşfetme, sorgulama ve eğlence ile bütünleştiği “MUBEM&BİLSEM 23 NİSAN ÇOCUKLARLA EL ELE: STEM BİLİM ŞENLİĞİ” bilim ve uzay tutkunu katılımcılar ile gerçekleşti.

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.