MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ KALİTE BELGESİNİ TESLİM ALDI

MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ KALİTE BELGESİNİ TESLİM ALDI

Kurumsal Kalite Yaklaşımını eğitimde uygulayan iL Müdürlüğümüz öncülüğünde bağımsız kuruluşlarca yapılan denetimleri başarı ile tamamlayarak ISO 9001:2015 Kalite Belgesini almaya hak kazandık.

 

Kendimize hedef olarak belirttiğimiz Kalite Yönetim Sistemini, eğitimin her alanında uygulama amacı ile yola çıkarak süreci başlattık. Bu doğrultuda, veli, öğrenci ve diğer paydaşların memnuniyetlerini artırmak, kurum çalışanlarına moral, motivasyon sağlamak ile kurumun vizyon ve misyonu doğrultusunda tüm çalışanlarımız ile beraber bu belgeyi almaya hak kazandık.

 

Bu başarımız ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ŞEN “İlçemizce yapılan yoğun bir hazırlık döneminin ardından başarılı bir denetim geçirerek İSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminin en son revizyonu ile bu belge unvanını kazandık. Kalite yönetim sistemi ile müdürlüğümüzün tüm birimlerinde kalite hedefleri, kurumsal riskler, risklerle ilgili çözüm faaliyetleri, kurumsal performanslar ve performans hedefleri belirlenerek etkili bir kalite yönetim sistemi oluşturulmuştur. Her yıl ara denetimlerle sistemin işlevselliği kontrol edilerek sürekli gelişmesi hedeflenmektedir. Sistemin daha işlevsel olması için hedefimiz tüm ilçelerde bu sistemi kurmak, akabinde Müdürlüğümüze bağlı okul ve diğer kurumlarda da sistemi işler duruma getirmektir. Müdürlüğümüzde edindiğimiz deneyimlerle hızlı bir şekilde diğer kurumlarımızda da bu sistemi kurarak ISO 9001-2015 Kalite belgesi İl Müdürlüğümüz öncülüğünde alınmış olup ,bu başarıdan dolayı emeği geçen tüm çalışanlarımızı tebrik ederim.” dedi.

 

Bu doğrultuda Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce başlatılan kalite yönetim sistemi kurma çalışmaları sonuçlanarak,  ISO 9001 Sisteminin kurumda uygulandığının göstergesi olan ve üzerinde ISO 9001 Kalite Belgesini düzenleyen FQC kuruluşu ile o kuruluşu akredite eden TÜRKAK logosunun bulunduğu belge ve bayrak Müdürlüğümüze teslim edildi.

07-08-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.