MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ŞEN´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ŞEN´DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Değerli Milli Eğitim Ailesi;

     Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü milletçe yürekten kutluyor ve bu öndemli günde büyük bir gurur yaşıyoruz.

     Büyük Atatürk´ün 19 Mayıs 1919 da Samsun´da yaktığı "Kurtuluş ve İstiklal" ateşiyle başlayan mücadele, Cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmış, böylece Türk Milletinin ve Devletimizin varlığı ebedileşmiştir.

     Kurtuluş Savaşı Milletimizin var olma mücadeleri, Cumhuriyet ise yeniden dirilişinin sembolüdür.

     Bizi Millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü ve dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyetin temelini, ülkesine sadakatle bağlı tüm bireylerin eşitliği ve özgürlüğü fikri olmuştur.

     Milletimiz sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır. Cumhuriyet, Milletimizin ortaklaşa mücadelesinin sonunca yazılmış eşsiz bir destandır.

     Bu anlamlı günde, camia olarak kenetlenelim. Milletimizin bütünlüğüne, demokrasiye ve cumhuriyetimize sahip çıkalım. Ülkemizin ve Milletimizin geleceği için gece gündüz yılmadan yorulmadan çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde de gözümüzü kırpmadan, Kurtuluş Savaşındaki Atalarımız, 15 Temmuzdaki Şehit ve Gazilerimiz gibi nice fadekarlıkta bulunmak, hepimizin üzerine düşen ortak görev olduğunu düşüyorum.

     Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşşiz fedakarlıklarıyla Millitimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, saygılar sunuyorum.

 

 

                                                                                                                                          HÜSEYİN ŞEN

                                                                                                                                İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.