MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Değerli Milli Eğitim Ailesi,

Millet Mekteplerinin açıldığı ve “Benim asıl anlatılacak yönüm öğretmenliğimdir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

24 Kasım 1981 yılında Öğretmenler Günü olarak kabul edilmiş; öğretmen ve öğretmenlik mesleğinin farkındalığı konusunda önemli bir adım atılmıştır.

Eğitimde sevgi, öğretimde ise bilgi ve başarının mimarıdır öğretmen. “Öğretmenler, küçük ayaklara büyük adımlar attıran, aydınlığın meşalesidir.” Kültüre, sanata ve geleneksel değerlere ışık tutandır öğretmen. Öğretmen, cehaleti yenen, bilince erdirendir. Öğretmen, varını yoğunu gelecek nesillere aktaran, ışıklar saçan bir incidir. Nice minik dimağları keşfeden, büyüten, yetiştiren ve kendi kıymetinden bir nebze dahi eksiltmeden minik kalplere kıymet katan hazinedir öğretmen. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğunu kendine ilke edinendir öğretmen.

Değerli Meslektaşlarım;

Sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak

İlimiz genelinde ulaşılan başarıda ve yaşanan bütün güzelliklerde büyük payı olan her kademedeki yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkür ediyor, aynı şevk ve heyecanın devam etmesini diliyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden bütün eğitimcilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyor, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

 

                                                                                                              Hüseyin ŞEN

                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.