MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 108. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü" Kutlama Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 108. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlamıştır.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün

       Kahramanlık destanlarıyla dolu şanlı tarihimizde öyle dönüm noktaları vardır ki, sadece bizim için değil tüm insanlık için bir abidedir. Çanakkale Savaşı; milletimizin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde varını yoğunu ortaya koyarak, 'Çanakkale Geçilmez' diyerek, tarihin akışını değiştirdiği büyük bir zaferdir. Çanakkale Zaferi, yok olacağı tahmin edilen bir milletin, gerektiğinde vatanı uğruna severek ölüme koşmasının anıtlaşmış örneğidir. Yine bu zafer, kendisinden güçlü düşman orduları karşısında kazanılmış bir onur savaşıdır. 

       Çanakkale, geçmiş tarihimizin en acı ve hüzünlü zaferidir. Yoksulluk içinde can çekişen bir milletin dönemin en güçlü devletlerine ve silahlarına tek vücut halinde direnişinin gerçek bir destanıdır. Böylesi bir günde cephanesi biten askerlerine karşı, "Süngü tak!" emrini vererek, yıllarca Türk milletinin hafızasından silinmeyecek olan "Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve başka komutanlar geçebilir." sözlerini söyleyen  Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'tür.

       Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki, temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta  Başkomutan  Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman askerlerini, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

       Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

                         İdris KÖMÜRCÜ

                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.