MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yılına ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. 23 Nisan 1920'den bu güne gazi meclisimizin çatısı altında milletimizin istiklâli ve istikbali için emek vermiş, milli iradenin vatan sathında hâkimiyeti için mücadele etmiş; başta Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı.

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, Türk milletinin kurtuluş yolunda verdiği büyük mücadeleler neticesinde kendi azim ve kararlılığıyla yeniden var olduğu, millî iradenin temsil makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin kuruluşunun ve millî egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin sembolüdür. 

Aziz Milletimiz, egemenlik yolundaki mücadelesini tüm imkânsızlıklara rağmen büyük bir vatanperverlikle gerçekleştirmiş ve bağımsızlığını kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu anlamlı günü, geleceğimizin yegâne emanetçisi olan kıymetli çocuklarımıza ve aynı zaman da tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. 

Mustafa Kemal Atatürk; "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir!" ilkesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı bu günü; istikbâlimizin sembolü olan çocuklara bir bayram olarak armağan etmiş, ve kıymetli evlatlarımıza şöyle seslenmiştir: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınızSizlerden çok şey bekliyoruz..."  diyerek şanlı tarihimiz ile geleceğimizin teminatı evlatlarımız arasında, sonsuza dek uzanan bir bağın kurulduğu bu eşsiz bayram, kahraman bir milletin çocuklarına duyduğu güvenin ve inancın da aynı zamanda simgesidir. 

Geleceğimizin umudu ve mimarı olan çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, manevi değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefidir. Ülkemizin en büyük zenginliği olan çocuklarımız,  ülkemizin her alanda gelişme gayretinin de kaynağı olmaya devam edecektir. 

Ülkemizin gelişip yükselerek bir asır boyunca devam eden yolculuğunda bizler de eğitim neferleri olarak geleceğimizin teminatı olan kıymetli evlatlarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi için hassasiyetle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biliyoruz ki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız, sevginin, barışın ve kardeşliğin temsilcileri olarak bugünlerimizin umudu, yarınlarımızın güvencesidir. Evlatlarımızı, aklın ve bilimin ışığında ilerleyen, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, milli ve manevi değerlerine bağlı çocuklar olarak yetiştirerek ülkemizi gelecek yüzyıllara birlikte taşıyacağız. 

Millî egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının. 104. yılında gururla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbalimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun.  

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Millî Mücadeleye emeği geçmiş tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

                         İdris KÖMÜRCÜ

                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

  

.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.